Boşanma

Boşanma günümüzde en çok rastlanılan sonuçlardan birisidir. Milyonlarca çift mutlu bir hayat sürmek için evlenir. Fakat bir takım nedenlerde dolayı bu çiftler boşanmak zorunda kalmaktadır. Bunun bir takım sosyolojik ve ekonomik nedenleri bulunmaktadır. Öncelikle kadınların çalışma hayatına katılmasıyla birlikte ekonomik özgürlüklerine kavuşmaları onlara güç vermiştir. Yani ekonomik özgürlüğüne kavuşan kadınlar bazı şeylere daha az tahammül göstermeye başlamışlardır. İkinci olarak sosyal medya kullanımının artmasına bağlı olarak insanların başka insanlarla daha kolay tanışmaları aldatma oranlarını arttırmıştır. Özellikle son zamanlarda facebook, instagram, twitter üzerinden aldatma nedeniyle bir çok boşanma davası açılmaktadır. Üçüncü olarak insanların yaşamış oldukları ekonomik sıkıntılar evlilik hayatları etkilemekte ve bir çok yuva sırf ekonomik nedenlerle yıkılmaktadır. Bir başka sebepte insanlar arasında kültür ve eğitim farklılıklarıdır. Bu farklılıklar ilk başlarda fark edilemese de zamanla ortaya çıkmakta ve evliliği çekilmez hale getirmektedir. Ayrıca eşlerin ailelerinin evliliği müdahale etmesi, sürekli olarak emir ve talimatlar vermeleri, çocuklarını baskı altına almaları da önemli bir boşanma gerekçesidir.

Boşanma Ankara 

Ülkemizde gerçekleşen boşanmaların yüzde dokuzu Ankara da meydana gelmektedir. Ankara da boşanma davalarının bu kadar çok olmasının bir kaç nedeni vardır. Öncelikle iç anadoluda yaşanan bir çok kişi Ankara’ya göç etmiş ve burada yaşamaya başlamıştır. Ayrıca Ankara’nın bir memur kenti olması sebebiyle bir çok memurun tayını buraya çıkmaktadır. Bu kadar göç alan bir şehirde boşanmaların da bu kadar çok olması normal karşılanmalıdır. Fakat aile mahkemelerin bu davalara yetişmediği ve davaların çok uzun sürdüğü de bir gerçektir.

Boşanma Avukatı

Boşanma avukatları genel olarak boşanma davalarına bakan ve bu alanda uzmanlaşmış avukatlardır. Bu avukatlar çekişmeli ve anlaşmalı boşanma davalarında taraflara yardım etmekte ve onları doğru bir şekilde yönlendirmektedir. İnsanlar dava açarken avukat tutmak zorunda değildir. Fakat iyi ve hızlı sonuç almak isteyen kişiler mutlaka iyi bir avukattan yardım almalıdır. Ben insanlara mutlaka hukuki destek almalarını ve iyi bir avukat tutmalarını tavsiye ederim.

Boşanma