Boşanma Avukatı Ankara

Boşanma davalarının en fazla görüldüğü illerden birisi Ankara’dır. Türkiye genelinde gerçekleşen boşanmaların yaklaşık olarak yüzde onu Ankara ilinde gerçekleşmektedir. Bu oranın bu kadar yüksek olmasının bir takım bir takım nedenleri vardır. Öncelikle Ankara ülkemizin ikinci en kalabalık nüfusa sahip ilidir. Bu kadar yoğun bir nüfusun olduğu yerde boşanma oranlarının fazla olması da gayet doğal bir durumdur. İkinci olarak Ankara memur kenti olarak bilinir. Ülkenin başkenti olduğu için pek çok devlet kurumu burada bulunmaktadır. Bu nedenle Ankara’da yaşayan insanların eğitim seviyesi oldukça yüksektir.

Eğitim seviyesinin yüksek olması beraberinde bir takım sorunları da getirmektedir. Eğitim seviye yüksek olan bayanların iş gücüne katkısıyla birlikte ekonomik anlamda özgür bir konuma gelmişlerdir. Ekonomik özgürlüğü olan bayanların boşanma konusunda karar alması daha kolaydır. Zira boşanmadan sonraki süreçte sıkıntı yaşamadan hayatlarına devam edebilmektedirler. Bu sebeple eğitim seviyesi ile boşanma arasında bir bağlantı olduğu söylenebilir. Boşanma avukatı Ankara ilinde oldukça önemlidir. Bu kadar çok boşanmanın gerçekleştiği bir ilde boşanma konusunda uzman pek çok avukat bulunur. Bu avukatlar insanlara boşanma sürecinde destek olmaktadırlar.

Boşanma Avukatı Ankara Ücretleri

Boşanma davalarında en çok merak edilen konulardan biri de ücret konusudur. Boşanma avukatı Ankara ücretleri değişkenlik gösterir. Zira her avukatın tecrübesi farklıdır. Tecrübeli boşanma avukatları daha yüksek ücret talep ederken tecrübesi daha az olan avukatlar daha makul ücretler istemektedirler. Ayrıca avukatın bulunduğu semte göre de fiyatlar değişebilmektedir. Boşanma avukatları ücret belirlerken baro tarifesinin altına düşemezler. Fakat baro tarifesinin altında kalmamak şartıyla çok yüksek ücret istemelerinin önünde bir engel yoktur. Önemli olan avukatın müvekkili ile olan anlaşmadır.

Boşanma Avukatları Ankara

Avukatlar her türlü davaya bakabilirler. Fakat bazı avukatlar sadece belirli alanlarda uzmanlaşırlar ve sadece o alanda dava alırlar. Örneğin sadece boşanma davalarına bakan avukatlar boşanma avukatı olarak adlandırılır. Boşanma avukatı Ankara da çok sayıda bulunmaktadır. Boşanmak isteyen kişiler bu avukatlardan bir tanesi ile anlaşarak boşanma davası açabilirler.

Boşanma Avukatı Ankara