Boşanma Avukatı Arıyorum

Boşanma sürecine girmiş olan bir çok kişi boşanma avukatı arayışı içine girmektedir. Bu kişiler arama motorlarında boşanma avukatı arıyorum, boşanma avukat Ankara gibi anahtar kelimelerle iyi boşanma avukatı bulmaya çalışırlar. Boşanma avukatı seçerken dikkat edilmesi gereken pek çok önemli nokta vardır. Bunlardan ilki avukatın boşanma konusunda ne kadar tecrübeli olduğudur. Fakat bir çok kişi bu konuda yanılgıya düşmektedir. Yaşlı olan avukatların tecrübeli olduğu düşünülür. Oysa ki bir yaşta daha küçük olmasına rağmen çok fazla boşanma davasına girmiş ve olumlu sonuç olmuş boşanma avukatları vardır.

Dikkat edilmesi gereken diğer bir noktada boşanma avukatının mevzuata ve Yargıtay kararlarına ne kadar hakim oluğudur. Hukuk sürekli değişen ve gelişen bir hukuk dalıdır. Bu nedenle avukatlarında kendini sürekli geliştirmesi gerekir. İyi bir boşanma avukatı güncel mevzuata ve Yargıtay kararlarına hakim olmalıdır.

İyi bir boşanma avukatı arıyorum diyen kişilerin dikkat etmesi gereken diğer bir özellik de avukatın ne kadar çalışkan ve özverili olduğudur. Zira boşanma avukatı ne kadar iyi olursa olsun işine gereken özeni göstermiyorsa başarılı olması mümkün değildir.

Boşanma Avukatı Ankara

En iyi boşanma avukatları genelde Ankara ilindedir. Zira Ankara boşanma oranlarının en yüksek olduğu illerden biridir. Bu nedenle Ankara’da sadece boşanma davaları ile ilgilenen boşanma avukatları mevcuttur. Bu avukatlar sadece boşanma konusunda çalıştığı için bu alanda uzmanlaşmışlardır. Ankara’nın başkent olması ve yüksek mahkemelerin Ankara’da olması da Ankara avukatlık yapanlara bir avantaj sağlamaktadır. Bu nedenle eğer boşanma davası açmayı düşünüyorsanız Ankara’dan bir boşanma avukatı ile çalışmanızı tavsiye ederim.

Boşanma Avukatı Arıyorum Ankara

Yukarıda en iyi boşanma avukatlarının Ankara’da olduğunu belirtmiştik. Bu nedenle boşanma avukatı arıyorum diyen kişilerin Ankara’dan bir boşanma avukatı tutmalarını tavsiye ederim. Boşanma avukatları sadece boşanma konusunda değil, boşanmanın ferileri konusunda da bilgi sahibidirler. Örneğin, velayeti nafaka, maddi manevi tazminat, çocukla kişisel ilişki, malların paylaşımı, karşı tarafın evden uzaklaştırılması gibi konularda boşanma avukatlarının ilgi alanına girmektedir. Bunun yanında aile konutu şerhi konulması, hakimin evliliğe müdahalesi gibi konularda boşanma ile ilgili olmayan fakat boşanma avukatının ilgi alanına giren konulardır.