Boşanma Avukatı Ücreti

Boşanma davası açmayı düşünene kişilerin en fazla merak ettiği konulardan biri de boşanma avukatı ücreti miktarıdır. Boşanma davası açarken iyi bir boşanma avukatıyla çalışmak çok önemlidir. Zira boşanma davaları oldukça zor davalardır bu sebeple insanların boşanma avukatından yardım almaları gereklidir. Fakat boşanma avukatı tutmanın da bir maliyeti vardır. Özellikle iyi ve başarılı bir boşanma avukatıyla bir yola girmek istiyorsanız ciddi bir miktar parayı gözden çıkarmanız gerekecektir. Fakat verilen bu paranın karşılığını da fazlasıyla alırsınız. Zira iyi bir boşanma avukatı davaya kazanma şansınız çok yüksektir.

Boşanma davalarında boşanma avukatları tarafından istenilen boşanma avukatı ücreti değişkenlik gösterir. Zira her avukatın mesleki tecrübesi ve boşanma davasına ayıracağı vakit farklıdır. Eğer boşanma avukatınız tecrübeli ve kaliteli bir boşanma avukatı ise isteyeceği ücret nispeten daha yüksek olacaktır. Davanızın olumlu sonuçlanmasını istiyorsanız en düşük fiyat veren avukat ile çalışmanızı tavsiye etmem. Zira verdiğiniz ücret ne kadar az olursa davanızla da o kadar ilgilenilir. Bu sebeple boşanma avukatı ararken tek kriteriniz ücret olmamalıdır.

Ankara Boşanma Avukatı Ücreti

Boşanma davasını Ankara ilinde açmayı düşünen kişiler diğer iller de yaşayan kişilere göre nispeten daha şanslıdırlar. Zira boşanma avukatı Ankara ilinde çok sayıda bulunmaktadır. Ankara da boşanma avukatı ücretleri bulunulan semte göre değişmektedir. Boşanma avukatı ücreti taksitle ödenebilir. Ya da bir kısımın avukatlık ücreti peşin ödenir, kalan bir kısım ücrette dava sonunda ödenir. Fakat bu husus tamamen boşanma avukatı ile yapacağınız anlaşmaya bağlıdır. Fakat genel olarak boşanma avukatları ücretlerini peşin olarak talep ederler. Bunun sebebi de ödenmeyen avukatlık ücretlerini takip ederek vakit kaybetmek istememeleridir.

Boşanma Avukatı Ücretleri Ne Kadardır

İnsanların en çok merak ettiği konulardan birisi de boşanma dava için avukatların talep ettiği ücret miktarıdır. Bu konu da net bir şey söylemek mümkün değildir. Zira bu ücretleri standart değildir. Barolar Birliği asgari avukatlık ücreti tarifesinin altında kalmamak şartıyla herhangi bir ücret talep edilebilir. Bu ücretler çoğu zaman çok afaki boyutlara dahi ulaşabilir. Bu yüzden boşanma avukatınızı seçerken öncelikle fiyat araştırması yapmanızı tavsiye ederim. Fakat en az fiyatı veren avukatla çalışmanızı önermem.

Boşanma Avukatı Ücreti