Boşanma Avukatı Ücretleri

Boşanma konusunda karar almış kişilerin en çok merak ettiği konulardan biri boşanma avukatı ücretleri konusudur. Zira boşanmak isteyen kişiler bu konuda ne kadar ücret ödeyeceklerini önceden bilmek ve ona göre bütçe hazırlamak isterler. Fakat boşanma avukatı ücretleri kesin olarak şu miktardır demek mümkün değildir. Zira bu ücret sabit bir ücret değildir. Zira bu ücret, avukatın çalıştığı ile, avukatın tecrübesine ve davanın zorluğuna göre değişmektedir. Örneği anlaşmalı boşanma davaları kısa sürdüğü için bu davalar için istenen ücret düşüktür. Fakat çekişmeli boşanma davaları oldukça uzun süre ve zor davalar olduğu için avukatlar bu davalar için daha yüksek ücret isterler.

Boşanma davasına girecek olan avukatın kaç yıllık tecrübesi olduğu, bu zamana kadar kaç tane boşanma davasına girdiği ve bu davalarda ne kadar başarılı olduğu da ücretin belirlenmesinde rol oynar. Boşanma konusunda uzman olan, bu zamana kadar pek çok boşanma davasında başarılı sonuçlar almış avukatlar diğer avukatlara göre daha yüksek ücret isterler. Mesleğin başında olan avukatlar ise bu avukatlara göre nispeten düşük ücretler talep etmektedirler. Fakat mesleğe yeni başlamış olmasına rağmen boşanma davalarında başarılı sonuçlar alan çok sayıda avukat vardır.

Ankara Boşanma Avukatı Ücretleri

Ankara da çalışan boşanma avukatları taşrada çalışan avukatlardan daha yüksek ücret talep ederler. Zira bu avukatlar boşanma konusunda uzmanlaşmış kişilerdir. Bu boşanma avukatları boşanma davalarında ki başarıları ile ünlenmişlerdir. Bu sebeple diğer avukatlara göre daha yüksek ücret istemeleri doğaldır. Eğer davanızın başarı ile sonuçlanmasını istiyorsanız mutlaka iyi bir boşanma avukatı ile bu yola çıkmalısınız. Eğer düşük ücret talep ettiği için boşanma konusunda tecrübesiz bir avukatla yola çıkarsanız davanızın olumsuz sonuçlanma ihtimali vardır. Bu yüzden bu konuda seçici olmanızı tavsiye ederim.

Boşanma Davası Avukat Ücretleri

Boşanma davası açan kişi eğer avukatsız olarak dava açacaksa sadece mahkeme masraflarını ödemesi yeterlidir. Fakat bir boşanma avukatı ile yola çıkacak ise bu avukat içinde ayrıca ücret ödemelidir. Boşanma avukatı ücretleri ile mahkeme masraflarının toplamı  boşanma davası için ödenecek olan toplam ücrettir. Başkaca bir ücret ödemeye gerek yoktur.

Boşanma Avukatı Ücretleri