Boşanma Avukatının En İyisi Çocuklarınızı Düşünür

Boşanma davalarının son zamanlarda artması en çok da çocukların psikolojisi açısından kötü bir durumdur. İnsanlar erken yaşta evleniyorlar, eğitimlerini tamamlamadan dünya evine girip hayatlarını kurtulacaklarını zannediyorlar. Eğitim eksikliği, çocuk yaşta evlenme ve aile baskısı nedeni ile kurulan birçok evlilik çok uzun sürmeden son buluyor. Bu durum boşanan çiftler için çok önemli bir durum olmayabilir, eğer çocuğunu varsa durum farklı bir boyut kazanıyor.

Eşlerin yaptığı cahilliği ve hataları çocukların pahalıya ödemesi hiç de hoş bir durum değil. Annesinden ve babasından ayrı büyüyen çocuklarda her zaman bir şeyler eksik kalır. Annesinden ayrılan çocuk şefkatten ve iyi niyetten uzak olur ve ilerde insanlara karşı hoş görülü bir insan olmayı hiçbir zaman başaramaz. Babasından ayrı yaşayan çocuk ise otoriteden ve saygıdan yoksun olarak büyür ve karşısına çıkan kişilere saygısızca davranabilir ve hiçbir yerde otoritesini de koruyamaz. Bu gibi durumlarda aile büyüklerine ve çevrenizdeki dostlarınıza çok iş düşerken en büyük işlerden biri de boşanma davasına bakan avukatlara düşmektedir. Avukatlar, her zaman öncelikle para kazanmayı düşünmemeleri gerekir, bir boşanma davasına bakacakları zaman, tamam hemen tek celsede boşanmanızı sağlarız ve kurtulursunuz gibi cümleler ile boşanma sürecini hızlandırmamaları gerekir. Boşanma avukatının davasına baktığı müvekkilinin çocuğu ya da çocuklar varsa elinden geldiği kadarı ile bu boşanma sürecini yavaşlatmalı ve mümkünse evli kalmalarını sağlamalıdır. En büyük payın avukatlara düşmesinin nedeni de, yüzlerce belki de binlerce boşanma davasına baktıkları için bu konuda tecrübeli olmalarından kaynaklanmaktadır. Hatta avukatlar bu boşanma davalarından sonra kötü yetişen çocukları gördükleri zaman, boşanma davalarında boşanmayı erken sağladıkları için pişman bile olabilmektedir.

Hayatta paradan daha önemli şeyler var, avukatlar; bu benim mesleğim ben işimi yaparım gibi düşünmemeli, öncelikle baktığı davanın sonucunda ne gibi olumsuzluklar olabilir bunu düşünmeli ve sonra doğru kararı vermelidir. Çok zorlu bir evlilik hayatınız varsa bile çocuğunuzun geleceği için evlilik hayatınızı ayakta tutmak oldukça önemlidir, çocuğunuzun geleceği sizin için bu dünyadaki en önemli şeylerden biri olmalı ve kararlarınızı da bu yönde vermelisiniz.