Boşanmak İstiyorum

Günümüzde bir çok evli çift boşanmak istemekte fakat ne yapacağını bilememektedir. Öyle ki bir çok çift boşanmak istiyorum nasıl boşanacağımı bilemiyorum şeklinde sorular sormakta ve cevap aramaktadır. Boşanmak için öncelikle kararlı olmak gerekir. Zira boşanma süreci oldukça yıpratıcı ve zorlayıcı bir süreçtir. Kesin karar vermeden bu yola çıkmanızı tavsiye etmem. Boşanma isteyen eşlere tavsiyem mutlaka iyi bir boşanma avukatı tutmaları yada en azından bu avukattan görüş almalarıdır. Boşanma avukatı kendisine başvuran kişilere yol gösterecek ve kafalarında ki soru işaretlerini ortadan kaldıracaktır. Daha sonra ise boşanmanın ne şekilde gerçekleşeceğini tespit etmek gerekir. Zira hızlı ve kolay olan yöntem anlaşmalı şekilde boşanmaktır. Daha uzun zaman alan ve oldukça zor bir dava türü olan çekişmeli boşanma yolu seçilecekse uzun bir maratona hazır olmak gerekir.

Boşanmak istiyorum diye yola çıkan kişiler bu süreçte çocuklarının psikolojisini korumak için gerekli tedbirleri almalıdırlar. Çünkü bu süreçte en fazla yıpranan taraf çocuklardır. Hele ki eşler çocukları birbirlerine karşı bir silah olarak kullanır ve çocuğun diğer eş ile görüşmesini engellemeye çalışır iseler bu durumda çocukların çok daha fazla yıpranacağı yadsınamaz bir gerçektir.

Boşanmak İstiyorum Ne Yapmalıyım

Boşanma sürecine girmiş kişiler öncelikle nerede yaşayacağına karar vermelidir. Zira boşanma davası açan tarafın ayrı yaşama hakkı vardır. Bu sebeple isterlerse ayrı bir eve çıkabilirler ya da diğer eşin evden gitmesini isteyebilirler. Taraflar bu konuda anlaşamaz iseler hakim evde kimi kalacağına karar verecektir. Daha sonra boşanmak istiyorum diyen taraf bir boşanma davası açmalıdır. Boşanma davası açıldıktan sonra dava ispatlanırsa hakim tarafların boşanmalarına karar verecektir.

Boşanmak İstiyorum Ankara

Boşanmak isteyen tarafın yerleşim yeri Ankara ise davasını Ankara aile mahkemesinde açması gerekir. Ankara da çok iyi boşanma avukatları olduğu için boşanmak istiyorum diyen kişiler bu avukatlara başvurarak nasıl bir yok izlemeleri gerektiğini öğrenebilirler. Boşanma avukatının belirleyeceği yol haritasına göre bir dava açılmalı ve izlenmelidir. Avukat boşanmak için gerekli her türlü işlemi zaten yapacağından sizin ona güvenmekten başka yapmanız gereken bir şey kalmaz.

Boşanmak İstiyorum