En İyi Boşanma Avukatı

İnsanlar boşanma davası açmadan önce bir boşanma avukatından yardım almak isterler. Bir çok kişi de davayı kazanmak için en iyi boşanma avukatı ile bu yola çıkmak ister. Fakat bir boşanma avukatının en iyi olduğunu söylemek oldukça zordur. Çünkü iyi boşanma avukatlığı ölçülebilir bir kavram değildir. Yani bir avukatın iyi olması onun en iyisi olduğu anlamına gelmez. İyi bir boşanma avukatının üstün hukuk bilgisi vardır. Bunun yanında boşanma ile ilgili tüm mevzuata hakimdir. Güncel Yargıtay kararlarını takip eder. Hakim karşısında dik durur, taleplerini kabul ettirmek için her yolu dener. Bunun yanında müvekkilin sorunlarıyla da bire bir ilgilenir. Müvekkiline hukuki desteğin yanında psikolojik destek de verir.

Fakat tüm bu özellikler boşanma avukatını en iyi yapmak için yeterli değildir. Zira bu özellikleri taşıyan bir çok boşanma avukatı vardır. Bu avukatlarda işini oldukça iyi yapmaktadır. Bu sebeple en iyi boşanma avukatı gibi bir sınıflandırma yapmak mümkün değildir. Zira bir boşanma avukatının tüm davaları kazanması mümkün değildir. Boşanma avukatının iyi olması boşanma davasının kazanılacağı anlamına gelmez. Zira bir boşanma davasının kazanılabilmesi için kanun tarafından kabul edilen bir boşanma nedeni olması ve bu boşanma nedeninden dolayı karşı tarafın kusurlu olması gerekir. Ayrıca boşanma nedenlerinin somut delillerle ispatlanması gerekir. Bu sebeple davanızın kazanılması konusunda tek kriter avukat değildir. Unutulmamalıdır ki tabancanız ne kadar iyi olursa olsun eğer cephaneniz yoksa tabanca bir işe yaramaz.

En İyi Boşanma Avukatı Ankara

Ankara da boşanma davası açacak olan kişiler başka şehirlerde yaşana kişilere göre oldukça şanslıdırlar. Zira Ankarada çok iyi boşanma avukatları bulunmaktadır. Bu avukatlar alanında oldukça iyidirler. Zira Yargıtay’ın Ankara bulunması da Ankara boşanma avukatlarının bu konuda iyi olmalarına destek olmaktadır. Taşra kaybedilmiş bir boşanma davası Yargıtay tarafından bozularak geri gönderilmektedir. Ankara boşanma avukatları da dosyalarının bozulmasına katkıda bulunmaktadırlar. Diğer yandan Ankara şehrinde çok fazla boşanma davası açılmaktadır. Ülkemizde açılan boşanma davalarının yaklaşık yüzde dokuzu Ankara da açılmaktadır. Bu sebeple bir çok avukat sadece boşanma davası konusunda uzmanlaşmıştı ve başka dava almamaktadır.

Ankara En İyi Boşanma Avukatları

Boşanma davası açmayı düşünen kişiler hep en iyilerle çalışmak isterler bu sebeple en iyi boşanma avukatı arayışı içerisindedirler. Fakat yukarıda da belirttiğimiz üzere en iyi boşanma avukatı diye bir sınıflandırma yoktur. İşini düzgün yapan, davaya gereken özeni gösteren, müvekkilini düzgün şekilde bilgilendiren, hukuki araştırmaları yapan, Yargıtay kararlarını takip eden bir boşanma avukatı bana göre zaten en iyisidir. Bu sebeple insanların avukat tutarken iyi araştırma yapmasını ve bu kriterleri göz önüne almanı tavsiye ederim.

En İyi Boşanma Avukatı